Skip to content
  • Despre mine….
  • din on-line
  • Ganduri
  • jurnal de graviduta /Trairi de mama
  • Stupizeniiiiiiiiiiiiii de la sex la dragoste
  • Guest post
  • Despre blog
  • Despre mine
logo de la sex a dragoste

de la sex la dragoste

Blog ce ofera informatii despre viata sexuala, contraceptie, igiena si viata de cuplu.

  • Despre mine
  • Din online
  • Boli
  • Ganduri
  • Din lume adunate despre sex si dragoste
  • Stupizenii
  • Ziare/Reviste/Carti
  • Prin oras
  • Cursuri
  • Toggle search form

Nu te inteleg!!!

Posted on 16 februarie 2015 By admin Niciun comentariu la Nu te inteleg!!!

       Si mai ziceai ca femeia este o „chestie” complicata. Si tot tu, nu vrei sa recunosti in ruptul capului ca vrei sa te faci mic si sa incapi in bratele ei, sa te magaie pe crestetul capului. Sa nu cumva sa recunosti ca atingerea ei te face sa te relaxezi total, ca plutesti in raiul de pe pamant, reprezentat de patul ei sifonat de tine pana ti-ai gasit locul intre pernele si poala  ei primitoare.  Ca un copil mic, te uiti cu un ochi la desene animate si cu unul parca vrei sa il cauti pe Mos Ene.  Toate astea, in cazul bun, cand totul este in regula. Dar sa nu dea sfantu sa fie obosit, recalcitrant, sau chiar influentat. Ma dispera categoria aceea de barbati care stiu ei totul, care baga in aceeasi oala pe toata lumea. 

Cum fiecare este unic, si glumele sunt unice. Dar unii sunt sarcastici sau ironici pana in maduva oaselor. Cum ar fi ca un iubit, sa iti spune o gluma si tu sa nu stii daca sa te bufneasca plansul sau sa razi?! Cand oboseala isi spune cuvantul, te mai trezesti ca TU, esti de vina pentru ca el trebuie sa munceasca atat. Pentru tine trage acum, ca pe viitor sa aveti mai mult timp, bani, viitor. Da cum sa nu… Suna frumos, dar unii sunt atat de obsedati de munca, implicati in  colectivul in care lucreaza, incat te intrebi ce este mai important, munca sau tu?! 

Intr-un text citit pe net, am dat de urmatoarele cuvinte: „Barbatii nu vor doar sex. Barbatii vor si momente de intimitate, cu mangaieri, dezmierdari, cuvinte frumoase.” Daca as fi corecta pana la capat, as spune ceva de genul” Sa mori tu!!!”, sau o sa primesti cand dai si tu la schimb. Ori ne implicam 2 in relatie, ori unul trage si celalalt este pe toane ca o pustoaica la ciclu.

poze-cu-animale-haiaose-7-11

Partajează asta:

  • Email
  • Facebook
  • WhatsApp
  • Imprimare
  • LinkedIn

Apreciază:

Apreciază Încarc...

Similare


Descoperă mai multe la de la sex la dragoste

Abonează-te ca să primești ultimele articole prin email.

Ganduri Tags:Barbatii nu vor doar sex. Barbatii vor si momente de intimitate, cu mangaieri, cuvinte frumoase., dezmierdari

Navigare în articole

Previous Post: Printre ganduri melancolice…
Next Post: Sarutulllllllllllllllll

More Related Articles

persoane publice non-binare Genul NON-BINAR – Mică prezentare Din lume adunate despre sex si dragoste
sutien alb mare Eu nu cumpăr lenjerie intimă de pe net! Ganduri
absorbant analuca mediu Am testat produsele pentru menstruație ANALUCA-absorbante textile și chilot menstrual Ganduri
always absorbante zilnice Jurnal de menstruație, iunie 2021 Ganduri
silhouette 5238968 640 Niloufar spune “NU” Ganduri
mariile si mircii Mariile nu vor să le accepte, precum nici Mircii Ganduri

Lasă un răspunsAnulează răspunsul

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Abonare la educatie sexuala 😉

farmacie

fa-te auzit

Copyright © 2025 de la sex la dragoste.

Powered by PressBook Blog WordPress theme

%d